Featured Post

Οι κομμουνιστικές φυλακές και τα στρατόπεδα συγκέντρωσης του Ε Χότζα στην Αλβανία! - Burgjet komuniste të E Hoxhës në Shqipëri!

Εικόνα
Fundi i luftës (1944) përkoi edhe në Shqipëri me periudhën e hakmarrjeve politike, që më pas u transformuan nga regjimi komunist në një sistem të vërtetë qeverisjeje bazuar në arrestimin dhe persekutimin e kundërshtarëve politikë duke filluar me ish-krerët, intelektualët, tregtarët dhe pronarët e tokave. Burgjet që ishin në dispozicion në vitin 1944 ishin tërësisht të pamjaftueshme për të përmbushur kërkesat e reja, kështu qeveria e re e drejtuar nga Enver Hoxha filloi duke përdorur shtëpitë private dhe institucionet publike, si qendra paraburgimi dhe torture.Në vitet 1944 – 1946 burgjet politike vareshin nga Drejtoria e Mbrojtjes së Popullit, struktura operative e Ministrisë së Mbrojtjes. Në vitin 1947 të gjitha burgjet kaluan nën kontrollin e Ministrisë së Brendshme, që ishte përgjegjëse për sigurinë e brendshme. Tetë burgje ekzistuese në Shqipëri iu  rezervuan të burgosurve politikë të cilët përcaktoheshin si “armiq të popullit”, shtatë të burgosurve norma…

«Μουσουλμανική βόμβα» στη νότιο Αλβανία! - Edhe 100 mijë muxhahedinë në Shqipëri, ja ku do vendosen/Gazetari bën paralajmërimin “bombë”

Ο δημοσιογράφος Νορέλ Ζαΐμι δημοσίευσε μια προειδοποίηση στα κοινωνικά μέσα ενημέρωσης σχετικά με την πιθανότητα να έρθουν 100 χιλιάδες  Ιρανοί αντικαθεστωτικοί (Μουτζαχεντίν) στην Αλβανία.


Γράφει, ακόμη, ότι οικισμοί και χώροι υποδοχής χτίζονται στα νοτιοανατολικά της χώρας (Βόρειο Ήπειρο).


«Η Αλβανία περιμένει 100 χιλιάδες Μουσουλμάνους-  Ιρανούς Μουτζαχεντίν. Οι οικισμοί και οι χώροι υποδοχής χτίζονται στα νοτιοανατολικά. Οι πηγές είναι σοβαρές και δεν είναι εφεύρημα των μέσων ενημέρωσης!!!» γράφει ο Νορέλ Ζαΐμι .


Προς το παρόν, η Αλβανία φιλοξενεί πάνω από 3.000 μουτζαχεντίν. Στεγάζονται στο στρατόπεδο «Ashraf 3», κοντά στην Μάνζα, 30 χλμ από τα Τίρανα.boldnews.al


--
               

Επιτρέπεται η αναδημοσίευση μόνον με αναφορά  της ενεργής ηλεκτρονικής διεύθυνσης  του ιστολογίου παραγωγήςhttp://www.echedoros-a.gr
.......................................

Gazetari Norel Zaimi ka bërë një paralajmërim në rrjetet sociale mbi mundësinë që në Shqipëri të vijnë edhe 100 mijë muxhahedinë.
Madje ai shkruan se në juglindje po ndërtohen qytete dhe kamp-qytete.
“Shqipëria do të presë në gjirin e saj të ngrohtë edhe 100 mijë muxhahedinë.
Në juglindje po ndërtohen qytete dhe kamp-qytete…
Burimet janë të kulluara e jo shpikje mediatike!!!”, shkruan Norel Zaimi.
Aktualisht, në Shqipëri ndodhen mbi 3 mijë muxhahedinë. Ata janë vendosur në kampin “Ashraf 3”, që ndodhet në afërsi të Manzës, 30 km larg Tiranës.

Σχόλια

Δημοφιλείς αναρτήσεις από αυτό το ιστολόγιο

Δίνουν ελληνική υπηκοότητα σε χιλιάδες αλλοδαπούς & την αρνούνται στους Βορειοηπειρώτες μετά από απαίτηση της Αλβανίας!

Απόσπασμα από την διαθήκη του Αβδούλ Μπέη Σελίμη του Δελβίνου! - Pjesë nga Testamenti i Abdul Bej Selimi e Delvinës

Ο Ισμαήλ Κεμαλ ο μεγάλος φιλέλληνας και η εφημερίδα του! - DOKUMENT HISTORIK: ISMAIL QEMALI, GAZETA E TIJ GREKO-SHQIPTARE DHE ARTIKULLI I TIJ MBI HELENIZMIN

Οι κομμουνιστικές φυλακές και τα στρατόπεδα συγκέντρωσης του Ε Χότζα στην Αλβανία! - Burgjet komuniste të E Hoxhës në Shqipëri!

Επιστολή Πατριάρχη προς Ορθόδοξες Εκκλησίες : Μην υποχωρείτε – Δεν θα μείνουμε άφωνοι!!!