Στιγμιότυπα από τη δεύτερη παγκόσμια ημέρα της ελληνικής γλώσσας και του ελληνικού πολιτισμού στη Νάπολη σήμερα . Η Νάπολη πρωτοπορεί περήφανη. Istantanee dalla maratona della seconda giornata mondiale della lingua e della cultura ellenica. NAPOLI ha aperto e indicato la strada! Riconoscente ai ragazzi e ai docenti dei licei classici, ai ragazzi della comunità e a tutta la squadra organizzativa. Insuperabili tutti. Riconoscente, fiero e commosso. Noi continuiamo e gli altri restino a guardare!
![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_tuXtHAy6A6nAlU9OWDjGFCy_2j_VnktLkvXfB_qeJz3PKVR8XyD24G02RFNJdAAk9PDQnxtWu4jY_uHfzoO9Xw4fdKF5PdfBHIrKta99wxsmVA9XQci7GXhkfMkdNpwET0wgSaqAEmeIekH7aVWMGOBhH7H9CcibYtar2eP9u6FBlaslHkm6FCuHAnOL6cvEA1=s0-d)
![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_s4KuIgJprdFnlH4pYU7AeNw6ESULL2-iTjxxFQdNOnzd3dzUu5_DDvZWkNrJBczkYaUvVgyAHP9Rm-49RR7c4-Wu2HY159PcvvL9Ehb47It3DZjv8gz-shZ2hNFz1XEqaxWJYz3Ss6C4W9L4ASPES8xTZlTnq134bP7qKJChw1JWxFBgrG0Tk6jaTauYuimg2R=s0-d)
![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_tQQxMAei5lMeW_THdFvq_kbbMrsg1MLQ-3oSD4JquP6C-ihp0Rpxsa7oMHwRYh1hsjGcJ3IsG_D83PH7hb-gUP0GSsycxfT8i1H12xoa0b7pXQe6kjrvJDKLaANc_4qOny2bPH6GbyG5BBkpRtjGwuH15jsyuH_Xai1U0FTtFL2CUi3NsHkXmDZptTMD1TrYbr=s0-d)
![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_tf_nrcvOQnetjvj74KSw-aotscTvJEfEyPmTk17RaN96ERVBSyvaISLOaow-iE3HPDb89Kpj_1_q6WicxSylpwGGvd9wKNjAmw_DfuNfBWOMfhBVjssmT9eAwtz8lNvy9mNVpR5weFTMQDcx1eaZvXjNVaJQ4GuUJo17S78fhlqPAcyRs5_jJI-up367eMf2ni=s0-d)
![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_uX9UkHIr2xHpkowMJbiTX-VOM49176rjCxw3e0d7N8SMmu2UNl2qP-hfPuvF1LOp3T5gAw9HJ_YC7BERMwM_qrY3XPwwPA9WWsUwGGF1e2_tF4MP48SPqJ29YemUf9W-Yus8SflhCKaFCI2Qtl3gnaqNEi1XMLi8bnRkEm2DCIP6yBz4w5r5AnGqiMIkY598dL=s0-d)
![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_vFfoB2QR7AG9PsPvPraglxQpcTm-R6HOYbxcUnoRSvR7OwX9HwzMOCqW4jJj_sxgxm8is6-abEPrzzPR380azIigXHvX055DyhEESLjIb4p73-Uu_dQmd628wNW_6wnAdlLPRRgj-f1EjnqwVpo4GMxTux3Z8il0w7FvesENp3Z5x8GSLSe2kZHGo0x_aBmHQ=s0-d)
![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_vfvxzC219aX9RV6hrKLouWsKj_CdJMgyXY7SaZ1tVWkpKN3DH6KuCbIhi_ZKSW1XNKfxdc7jVB7fvueLSqET8E3pFmMrt5okT8T7kXgoyj4n4JDxKE7vqKRgG3p4FZEDx5a0H2h4F4eSzVhZYOsJxuZtxkqYaNEDZw3oaiA2dJFUjWatkiwUppZumyPv68m4VQ=s0-d)
Όχι, οι Έλληνες επίσημοι προσκεκλημένοι δεν προσήλθαν!
Από την εκδήλωση μαθητών Κλασικών Λυκείων για την «Ημέρα Ελληνικής Γλώσσας και Ελληνικού Πολιτισμού»!
Panhhellenic Post: Δεν ξέρουμε όλα τα ονόματα των μαθητών. Έτσι λεζάντες δεν μπορούμε να βάλουμε. Μπορούμε, όμως, να αναφωνήσουμε: Αν αυτά έγιναν στην Ιταλία από Ιταλούς και Ελληνοιταλούς μαθητές των Κλασικών Λυκείων, στην Ελλάδα τι έπρεπε να έχει γίνει; Καλά έκανε και πήγε ο Πρωθυπουργός στο Παρίσι, για όποιο λόγο τελικά πήγε. Στη Νάπολη δεν όφειλε να παραβρεθεί σε μια τέτοια έκρηξη φιλελληνισμού; Και καλά ο Πρωθυπουργός. Ο Υφυπουργός Εξωτερικών; Δεν μπόρεσε, δεν ήθελε ή δεν το σκέφτηκε; (Περισσότερα: δες άρθρο).
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΕ ΛΙΓΟ…
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου